Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH21HN-LC
D38999/24JH21HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH21HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH21HN-LC.pdf
Availability of D38999/24JH21HN-LC
QUANTITY
D38999/24JH21HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH21HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH21HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH21HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH21HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH21HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH21HN-LC
IC 4BIT BINARY COUNTER 16-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC AXIAL datasheet.pdf
17P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 560K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 0.3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS TT 10A 15 ASY datasheet.pdf
DSUB 8X8 M PCB CLIN G 50OHM datasheet.pdf