Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH21PN-LC
D38999/24JH21PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH21PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24JH21PN-LC.pdf
Availability of D38999/24JH21PN-LC
QUANTITY
D38999/24JH21PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH21PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH21PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH21PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH21PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH21PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH21PN-LC
OSC XO 24.576MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ6 M32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24QSOP datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 4X20 NO REFL datasheet.pdf
FLATPAQ R/A PIN 279-0273-10100 datasheet.pdf
6061 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
RES 229 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS SMT 6MM datasheet.pdf