Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH21SA-LC
D38999/24JH21SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH21SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH21SA-LC.pdf
Availability of D38999/24JH21SA-LC
QUANTITY
D38999/24JH21SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH21SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH21SA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH21SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH21SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH21SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH21SA-LC
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 21C S 12" WHT FLOAT datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 50MA PLCC datasheet.pdf