Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH21SD-LC
D38999/24JH21SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH21SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH21SD-LC.pdf
Availability of D38999/24JH21SD-LC
QUANTITY
D38999/24JH21SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH21SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH21SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH21SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH21SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH21SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH21SD-LC
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC TXRX ADJ EDGE 8BIT 56BGA datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD MINI 32POS datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 18A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG 15POS 2.5MM R/A B-IN datasheet.pdf
CONN FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 75MA 22 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf