Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH53BD
D38999/24JH53BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH53BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH53BD.pdf
Availability of D38999/24JH53BD
QUANTITY
D38999/24JH53BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH53BD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH53BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH53BD
Related LinksD38999/, D38999/24JH53BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH53BD Details Description
Related parts for D38999/24JH53BD
IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 225W datasheet.pdf