Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH53BN
D38999/24JH53BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH53BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH53BN.pdf
Availability of D38999/24JH53BN
QUANTITY
D38999/24JH53BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH53BN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH53BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH53BN
Related LinksD38999/, D38999/24JH53BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH53BN Details Description
Related parts for D38999/24JH53BN
RES SMD 86.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 96POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.523 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf