Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH53JN-LC
D38999/24JH53JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH53JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH53JN-LC.pdf
Availability of D38999/24JH53JN-LC
QUANTITY
D38999/24JH53JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH53JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH53JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH53JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH53JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH53JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH53JN-LC
RES 110 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW DO35 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 4A SYNC 16MLPQ datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
D4JL-4PFA-D5 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf