Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH53JN
D38999/24JH53JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH53JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH53JN.pdf
Availability of D38999/24JH53JN
QUANTITY
D38999/24JH53JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH53JN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH53JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH53JN
Related LinksD38999/, D38999/24JH53JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH53JN Details Description
Related parts for D38999/24JH53JN
RES SMD 28 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC LOAD SHARE CONTROLLER 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ISSBI 10- 6-MBT 2 5 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf