Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH55HD-LC
D38999/24JH55HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH55HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH55HD-LC.pdf
Availability of D38999/24JH55HD-LC
QUANTITY
D38999/24JH55HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH55HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH55HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH55HD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH55HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH55HD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH55HD-LC
RES SMD 237 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 10A FASTON datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER RM 12 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
450 L, 18MM PITCH, 15M RANGE datasheet.pdf