Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH55JA-LC
D38999/24JH55JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH55JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH55JA-LC.pdf
Availability of D38999/24JH55JA-LC
QUANTITY
D38999/24JH55JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH55JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH55JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH55JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH55JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH55JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH55JA-LC
IC EQUALIZER DRVR 3.2GBPS 32TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 80.3VC SMB datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 150A 600V 3POLE datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
IC FPGA 148 I/O 208QFP datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf