Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH55SD-LC
D38999/24JH55SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH55SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH55SD-LC.pdf
Availability of D38999/24JH55SD-LC
QUANTITY
D38999/24JH55SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH55SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH55SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH55SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JH55SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH55SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JH55SD-LC
CONN CAP WIRE 14-16 AWG datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS TYPE E R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 80.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
IC FPGA 116 I/O 328BGA datasheet.pdf
NGR MON UNIV SC FIBER RJ45 61850 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf