Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH55SN
D38999/24JH55SN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH55SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JH55SN.pdf
Availability of D38999/24JH55SN
QUANTITY
D38999/24JH55SN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH55SN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH55SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH55SN
Related LinksD38999/, D38999/24JH55SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH55SN Details Description
Related parts for D38999/24JH55SN
TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI6 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
IC AMP/DRIVER DIFF 16-QFN datasheet.pdf
IC BUFFER INV HEX 3ST 16-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 10 OHM 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf