Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ11PB-LC
D38999/24JJ11PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ11PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JJ11PB-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ11PB-LC
QUANTITY
D38999/24JJ11PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ11PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ11PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ11PB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ11PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ11PB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ11PB-LC
Crystal 4.0960MHz 30ppm 16pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC PRESET SYNC COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 17POS GOLD datasheet.pdf
TRIM 2 PC ALUM BASE YLW CVR 96" datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W UFRM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf