Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ19HN-LC
D38999/24JJ19HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ19HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ19HN-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ19HN-LC
QUANTITY
D38999/24JJ19HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ19HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ19HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ19HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ19HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ19HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ19HN-LC
RELAY SSR AC 240VAC 50A PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 34POS 2MM GOLD datasheet.pdf
RES 100 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
KEYPAD 16BTN 4X4 MATRIX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 125V datasheet.pdf