Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ19JN-LC
D38999/24JJ19JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ19JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ19JN-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ19JN-LC
QUANTITY
D38999/24JJ19JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ19JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ19JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ19JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ19JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ19JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ19JN-LC
CONVERTER DC/DC 5V 100W OUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS MINI-U MATE-N-L datasheet.pdf
IC CLOCK VCO & PLL 1.2 GHZ 48LLP datasheet.pdf
TRANS NPN 700V 10A ISOWATT218FX datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 9-27V 2.3A datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPU CONTROLLER DUAL QFN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.2A TO3 datasheet.pdf