Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ24JB-LC
D38999/24JJ24JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ24JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ24JB-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ24JB-LC
QUANTITY
D38999/24JJ24JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ24JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ24JB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ24JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ24JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ24JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ24JB-LC
RES SMD 51 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.72"L X 2.56"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 34POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 306MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V ITO220 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OEC G6032VR CARD GUIDE LOCKING 1 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf