Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ24SC-LC
D38999/24JJ24SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ24SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ24SC-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ24SC-LC
QUANTITY
D38999/24JJ24SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ24SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ24SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ24SC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ24SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ24SC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ24SC-LC
LED ARRAY 2.5X5MM 12-SEG RED datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS MINI RECT datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 732 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf