Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ29AA
D38999/24JJ29AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ29AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ29AA.pdf
Availability of D38999/24JJ29AA
QUANTITY
D38999/24JJ29AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ29AA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ29AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ29AA
Related LinksD38999/, D38999/24JJ29AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ29AA Details Description
Related parts for D38999/24JJ29AA
IC TXRX DUAL RS232 5V 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184PS PCI64 .05 5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247 datasheet.pdf
GUIDE BRACKET datasheet.pdf
POWER EDGE 3 SEG MIXED PS SOLDER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
BOARD REF ML610Q174 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 16 AWG BRN datasheet.pdf