Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ35HD-LC
D38999/24JJ35HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ35HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ35HD-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ35HD-LC
QUANTITY
D38999/24JJ35HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ35HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ35HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ35HD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ35HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ35HD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ35HD-LC
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
CAP TANT 4UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 90POS datasheet.pdf