Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ37HC-LC
D38999/24JJ37HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ37HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JJ37HC-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ37HC-LC
QUANTITY
D38999/24JJ37HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ37HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ37HC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ37HC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ37HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ37HC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ37HC-LC
CONN HEADER 34POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 2GB datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf