Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ37SB
D38999/24JJ37SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ37SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 39#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JJ37SB.pdf
Availability of D38999/24JJ37SB
QUANTITY
D38999/24JJ37SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ37SB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ37SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ37SB
Related LinksD38999/, D38999/24JJ37SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ37SB Details Description
Related parts for D38999/24JJ37SB
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT HV-190 R/A SGL 2POS datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 2.52"L X 2.28"W datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
STD EAPR180F K datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV U2J 1812 datasheet.pdf