Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ43PB
D38999/24JJ43PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ43PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ43PB.pdf
Availability of D38999/24JJ43PB
QUANTITY
D38999/24JJ43PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ43PB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ43PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ43PB
Related LinksD38999/, D38999/24JJ43PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ43PB Details Description
Related parts for D38999/24JJ43PB
CONN WIRE CAP PRE-INSULATED datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN TERMINAL BLOCK 14POS 7.50MM datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 15A QC datasheet.pdf
.187 MP-LOCK HOUSING 2POS datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 39 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf