Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ4BD
D38999/24JJ4BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ4BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ4BD.pdf
Availability of D38999/24JJ4BD
QUANTITY
D38999/24JJ4BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ4BD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ4BD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ4BD
Related LinksD38999/, D38999/24JJ4BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ4BD Details Description
Related parts for D38999/24JJ4BD
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 6 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL ZDU 2.5/4AN/10 datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 167W TO247 datasheet.pdf