Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61AN
D38999/24JJ61AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ61AN.pdf
Availability of D38999/24JJ61AN
QUANTITY
D38999/24JJ61AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61AN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61AN
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61AN Details Description
Related parts for D38999/24JJ61AN
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220D datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS PIN datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK TO JACK 50 OHM datasheet.pdf