Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61BB
D38999/24JJ61BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61BB.pdf
Availability of D38999/24JJ61BB
QUANTITY
D38999/24JJ61BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61BB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61BB
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61BB Details Description
Related parts for D38999/24JJ61BB
LABEL S LAM DM VNL WHT 2X9.0" datasheet.pdf
IC SW TRILITHIC 110MOHM TO263-15 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IC LNB SUPPLY/CTRL 36POWERSSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 450V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 500MA 250 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23 datasheet.pdf