Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61JA-LC
D38999/24JJ61JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61JA-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ61JA-LC
QUANTITY
D38999/24JJ61JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ61JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ61JA-LC
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC MPU I.MXS 100MHZ 225MAPBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 200MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
7CKT BOARD-IN CONN HOUS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf