Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61JC
D38999/24JJ61JC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61JC.pdf
Availability of D38999/24JJ61JC
QUANTITY
D38999/24JJ61JC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61JC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61JC
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61JC Details Description
Related parts for D38999/24JJ61JC
DIODE ZENER 3.6V 150MW 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.9VWM 23.5VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN UMC PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CABLE ASSY datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.86A SOT563 datasheet.pdf