Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61JD
D38999/24JJ61JD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61JD.pdf
Availability of D38999/24JJ61JD
QUANTITY
D38999/24JJ61JD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61JD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61JD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61JD
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61JD Details Description
Related parts for D38999/24JJ61JD
RES SMD 34 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DRIVR/RCVR TRPLE-RS232 18SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 4.5VWM 9.6VC SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 3A 6V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.6A 23 MOHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 50-71V 1.4A datasheet.pdf