Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61JN
D38999/24JJ61JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61JN.pdf
Availability of D38999/24JJ61JN
QUANTITY
D38999/24JJ61JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61JN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61JN
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61JN Details Description
Related parts for D38999/24JJ61JN
IDC CABLE - ASC40B/AE40G/APK40B datasheet.pdf
CONN RCPT 62POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.31V SOT-23 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf