Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61PA-LC
D38999/24JJ61PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ61PA-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ61PA-LC
QUANTITY
D38999/24JJ61PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ61PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ61PA-LC
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 22-30AWG TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 43A DPAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V datasheet.pdf
SERVO DRIVE FILTER 12.1A 400VAC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 17VC SOD323 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf
TERM BLK HORIZ MOD BOX 50MM 2C datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf