Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61PN-LC
D38999/24JJ61PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ61PN-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ61PN-LC
QUANTITY
D38999/24JJ61PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ61PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ61PN-LC
EVAL MODULE FOR TPA1517 datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 34POS 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER GH TOP 11POS 1.25MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 9W STER 48-TQFP datasheet.pdf