Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61SB
D38999/24JJ61SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61SB.pdf
Availability of D38999/24JJ61SB
QUANTITY
D38999/24JJ61SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61SB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61SB
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61SB Details Description
Related parts for D38999/24JJ61SB
SWITCH TOGGLE DPST 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 180PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 33 OHM 24SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SUPER MINI SPLICING MODULE TRANS datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 870MA 200 MOHM datasheet.pdf
EE XP-E AMBER datasheet.pdf
AB 6C 4#16, 2#12 SKT PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 2304 CLBs, 40000 Gates, 166MHz, CMOS, PBGA432 IC datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf