Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ8AN
D38999/24JJ8AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ8AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JJ8AN.pdf
Availability of D38999/24JJ8AN
QUANTITY
D38999/24JJ8AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ8AN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ8AN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ8AN
Related LinksD38999/, D38999/24JJ8AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ8AN Details Description
Related parts for D38999/24JJ8AN
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TFLGA datasheet.pdf
22MM YELLOW 12V WIRES datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 50POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 1S, 24VAC datasheet.pdf