Amphenol Aerospace Operations D38999/24KC98HN-LC
D38999/24KC98HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KC98HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 10C 10#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KC98HN-LC.pdf
Availability of D38999/24KC98HN-LC
QUANTITY
D38999/24KC98HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KC98HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24KC98HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KC98HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24KC98HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KC98HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24KC98HN-LC
RES SMD 130 OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM MINI 10-12AWG PRE-TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
HEATSINK 29X29X12.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
LED DURIS S5 COOL WHT 6500K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
BATT PACK 9.6V 1AH NIMH datasheet.pdf