Amphenol Aerospace Operations D38999/24KD15JN-LC
D38999/24KD15JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KD15JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KD15JN-LC.pdf
Availability of D38999/24KD15JN-LC
QUANTITY
D38999/24KD15JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KD15JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24KD15JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KD15JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24KD15JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KD15JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24KD15JN-LC
CONN D RIBBON BAIL MNT REAR PNL datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1927BGA datasheet.pdf
SGE-225-2-1270 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
SR BTS CB ET 12 ASY CV datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf