Amphenol Aerospace Operations D38999/24KF11SN-LC
D38999/24KF11SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KF11SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KF11SN-LC.pdf
Availability of D38999/24KF11SN-LC
QUANTITY
D38999/24KF11SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KF11SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24KF11SN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KF11SN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24KF11SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KF11SN-LC Details Description
Related parts for D38999/24KF11SN-LC
IC SW CONTINUOUS TIME BIPO 3SIP datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
AC POWER PLUG ASSMBLY RT ANGLE datasheet.pdf
IC LCD DRIVR 4SEG W/LATCH 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 13POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.8V 70A 126W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf