Amphenol Aerospace Operations D38999/24KH53PN-LC
D38999/24KH53PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KH53PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 53C 53#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KH53PN-LC.pdf
Availability of D38999/24KH53PN-LC
QUANTITY
D38999/24KH53PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KH53PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24KH53PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KH53PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24KH53PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KH53PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24KH53PN-LC
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AL datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 220 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
AM600264 TENSION COLUMN datasheet.pdf
BCVP-508RF-18 BK datasheet.pdf
47UF 200V 12.5X25 105C RAD datasheet.pdf
GT 12C 12#16 PIN RECP LINE datasheet.pdf
TFT LCD Panel Power Module IC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 15PF 1KV 5% RADIAL datasheet.pdf