Amphenol Aerospace Operations D38999/24MB99JE-LC
D38999/24MB99JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MB99JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MB99JE-LC.pdf
Availability of D38999/24MB99JE-LC
QUANTITY
D38999/24MB99JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MB99JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MB99JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MB99JE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MB99JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MB99JE-LC Details Description
Related parts for D38999/24MB99JE-LC
HEX NUT 0.245" NYLON 4-40 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 1A SOT89-3 datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 8KSPS 2CH 32VQFN datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf
RES 300K OHM 2/3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf