Amphenol Aerospace Operations D38999/24MD18PD-LC
D38999/24MD18PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MD18PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MD18PD-LC.pdf
Availability of D38999/24MD18PD-LC
QUANTITY
D38999/24MD18PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MD18PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MD18PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MD18PD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MD18PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MD18PD-LC Details Description
Related parts for D38999/24MD18PD-LC
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
27P MTA100 CONN ASSY LF datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 48"L X 36"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT SMT/CLIP DR datasheet.pdf
POT 10 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT563 datasheet.pdf