Amphenol Aerospace Operations D38999/24MD5JD-LC
D38999/24MD5JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MD5JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MD5JD-LC.pdf
Availability of D38999/24MD5JD-LC
QUANTITY
D38999/24MD5JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MD5JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MD5JD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MD5JD-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24MD5JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MD5JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24MD5JD-LC
IC OPAMP GP 130KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48TVSOP datasheet.pdf
SPACER MOUNTS LED T-1 3/4 .300" datasheet.pdf
8CKT PICOFLEX 300MM LONG datasheet.pdf
RES 2.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079" 20POS datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf