Amphenol Aerospace Operations D38999/24ME26JC
D38999/24ME26JC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ME26JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/24ME26JC.pdf
Availability of D38999/24ME26JC
QUANTITY
D38999/24ME26JC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ME26JC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ME26JC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ME26JC
Related LinksD38999/, D38999/24ME26JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ME26JC Details Description
Related parts for D38999/24ME26JC
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 400MA 1206 datasheet.pdf
SWITCH ACTUATOR ROLLER LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 164K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.5K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
POT 200K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf