Amphenol Aerospace Operations D38999/24ME35JD-LC
D38999/24ME35JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ME35JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24ME35JD-LC.pdf
Availability of D38999/24ME35JD-LC
QUANTITY
D38999/24ME35JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ME35JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ME35JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ME35JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24ME35JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ME35JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24ME35JD-LC
BEZEL KIT SUB-CUB2 SERIES RECT datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1.8K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 224MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.5A 40 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V AXIAL datasheet.pdf