Amphenol Aerospace Operations D38999/24ME6HE-LC
D38999/24ME6HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ME6HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN
Datasheet Download
D38999/24ME6HE-LC.pdf
Availability of D38999/24ME6HE-LC
QUANTITY
D38999/24ME6HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ME6HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ME6HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ME6HE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24ME6HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ME6HE-LC Details Description
Related parts for D38999/24ME6HE-LC
FIXED IND 6.8UH 245MA 2 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 2M OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf