Amphenol Aerospace Operations D38999/24MF28PN
D38999/24MF28PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MF28PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RE
Datasheet Download
D38999/24MF28PN.pdf
Availability of D38999/24MF28PN
QUANTITY
D38999/24MF28PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MF28PN
Internal Part NumberEIS-D38999/24MF28PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MF28PN
Related LinksD38999/, D38999/24MF28PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MF28PN Details Description
Related parts for D38999/24MF28PN
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PST 15A 24V datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS R/A 3M CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CONFIG MULT-FUNC GATE 6XSON datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf