Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG11HN
D38999/24MG11HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG11HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG11HN.pdf
Availability of D38999/24MG11HN
QUANTITY
D38999/24MG11HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG11HN
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG11HN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG11HN
Related LinksD38999/, D38999/24MG11HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG11HN Details Description
Related parts for D38999/24MG11HN
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
GDT 350V 15% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER 150POS .635MM SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CUSTOM UMQ MAT 36"X62" SPCL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS 1MM datasheet.pdf
FILT DSUB 9POS M-F ADPTR datasheet.pdf