Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG11JC-LC
D38999/24MG11JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG11JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MG11JC-LC.pdf
Availability of D38999/24MG11JC-LC
QUANTITY
D38999/24MG11JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG11JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG11JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG11JC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG11JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG11JC-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG11JC-LC
DSUB CABL-AMM09G/ AE10M / AMM09G datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C Dimming 25mA Backlight 16-HVQFN (4x4) datasheet.pdf
MOSFET P-CH 300V 0.17A SOT54 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.147 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
Low Cost, 250 mA Output, Single-Supply Amplifiers IC datasheet.pdf