Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG11JC
D38999/24MG11JC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG11JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MG11JC.pdf
Availability of D38999/24MG11JC
QUANTITY
D38999/24MG11JC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG11JC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG11JC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG11JC
Related LinksD38999/, D38999/24MG11JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG11JC Details Description
Related parts for D38999/24MG11JC
FUSE BOARD MNT 800MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 16A DPAK datasheet.pdf
IDC CABLE - HPK16H/AE16M/HPK16H datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 96POS DUAL R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 18A 3.3 MOHM SMD datasheet.pdf