Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG11JN-LC
D38999/24MG11JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG11JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MG11JN-LC.pdf
Availability of D38999/24MG11JN-LC
QUANTITY
D38999/24MG11JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG11JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG11JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG11JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG11JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG11JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG11JN-LC
MOSFET N-CH 40V 9.4A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
IC PC MAIN CLOCK CK505 32VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
WIRELESS TRANSCEIVER datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 34POS datasheet.pdf