Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG16AB
D38999/24MG16AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG16AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG16AB.pdf
Availability of D38999/24MG16AB
QUANTITY
D38999/24MG16AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG16AB
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG16AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG16AB
Related LinksD38999/, D38999/24MG16AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG16AB Details Description
Related parts for D38999/24MG16AB
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT HS 24-QSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A datasheet.pdf