Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG16JB
D38999/24MG16JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG16JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MG16JB.pdf
Availability of D38999/24MG16JB
QUANTITY
D38999/24MG16JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG16JB
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG16JB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG16JB
Related LinksD38999/, D38999/24MG16JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG16JB Details Description
Related parts for D38999/24MG16JB
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS SGL R/A PCB AU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.75A 10MSOP datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES 210.27 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
OSC VCXO 150.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SR BTS CB 59 7 ASY datasheet.pdf
SWITCH DIP THT datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf